1.11.2017 Veronika Dvorská

Byt na inzerát

Zážitky pod stromečkem jsou tím nejlepším dárkem. Věnujte úsměv v podobě další skvělé komedie s názvem Byt na inzerát. Divadelní představení se odehraje 28.1.2018 od 19 hodin. Vystoupí Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Martin Zounar, Marcel Vašinka, Filip Tomsa a další. Vstupenky si rezervujte na recepci našeho hotelu – recepce@hotelfreud.cz nebo na 603 521 036, cena vstupenky je od 490 Kč. A o čem představení je?

Odkvétající varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se proto nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát.

Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Zájemci, čtvero mužů nejrůznějšího ražení, se brzy dostaví, ale samozřejmě jak to bývá zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka. Navíc zkratkovitá řeč inzerátů, známá i z našich novin, možnost dorozumění ještě více zkomplikuje. A tak sledujeme složité eskapády jednotlivých zájemců, kteří sice přišli na správnou adresu, ale chtějí se po nich nebo se jim naopak nabízejí prapodivné věci. Že si nakonec všichni přijdou na své je nasnadě, i když zdaleka ne tak, jak si původně představovali.

Ve Francii nesmírně úspěšná komedie nabízí řadu vtipných situací a dialogů. Jistou pikantnost přitom zvládá s pověstným francouzských šarmem.