kam_v_okoli.jpg

Freud lifestyle

Lysá hora

Lysá hora

nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora představuje se svoji nadmořskou výškou 1323 m nejvyšší vrchol chráněné krajinné oblasti Beskydy a díky své poloze patří mezi nejdeštivější místa v ČR. Samotnému vrcholu Lysé hory se přezdívá Gigula, je holý se zakrslými smrky a porosty kosodřeviny. Lysá hora skýtá nádherné panoramatické výhledy na hřebeny a údolí Beskyd a Jeseníků. Za příznivého počasí lze dohlédnout až na slovenské Vysoké a Západní Tatry. Na vrcholu Lysé hory se návštěvníkům nabízí možnost občerstvení a ubytování.

Ráj dřevěných soch

Ráj dřevěných soch

V centru naší obce se nachází venkovní expozice místního řezbáře Luďka Vančury, kde si návštěvníci mohou prohlédnout mnoho soch jak zvířat tak i pohádkových postav. Galerie je otevřena denně od 8:00 do 20:00 hodin a vstupné je zcela dobrovolné.

Hora Radhošť

Hora Radhošť

Tajemná hora s pohanskou minulostí

Hora Radhošť (1129 m) bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta. Podle legendy nechali jeho modlu na vrcholu hory zbořit soluňští misionáři Konstantin a Metoděj, kteří po svém příchodu na Velkou Moravu v šedesátých letech 9. století údajně na Radhošť zavítali. Cestou z Pusteven na vrchol Radhoště ovšem i dnes na Radegasta narazíme - a to na jeho známou sochu od Albína Poláška. Na vrcholu stojí kaple sv. Cyrila a Metoděje a hotel Radegast.

STEZKA VALAŠKA

STEZKA VALAŠKA

Stezka mezi korunami stromů Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník. Stezka nabízí dvě unikátní technická řešení. Zavěšený chodník, jehož konstrukce se zatím nikde v republice nepoužila, a skleněnou vyhlídku. Ta má evokovat pocit, že člověk stojí ve vzduchu. Návštěvníci tak prožijí chvíle v korunách stromů, kde je nádherný výhled na hřeben Beskyd. Stezka je rozmístěna ve výšce od čtyř do patnácti metrů a součástí je již zmíněn vyhlídková věž i lanový chodník dlouhý 150 metrů.

BOBOVÁ DRÁHA ČELADNÁ

BOBOVÁ DRÁHA ČELADNÁ

Nová, moderní, bezpečná a adrenalinová zábava po celý rok je nejen pro děti, ale také pro dospělé zajímavý zážitek. Necháte se vyvézt do 620 m n.m., kde Lysou horu a Smrk máte jako na dlani. Poté fičíte téměř kilometr dolů tak rychle, jak sami chcete. Můžete si přibržďovat nebo rovnou pustit. Boby jsou dvoumístné. Jízda je povolena dětem od 3-8 let v doprovodu dospělé osoby. Do 90 cm výšky jsou děti zdarma. Více informací naleznete na www.boboffka.cz

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy

Největší hradní zřícenina na Moravě

Hrad Hukvaldy leží na protáhlém kopci, 150 metrů nad stejnojmennou obcí, známou především jako rodiště světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Kromě prohlídky hradu a obory, která je přístupna na rozdíl od hradu celoročně, je možné navštívit Památník skladatele v Podoboří. Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů na Moravě. Na kopci nad obcí Hukvaldy, uprostřed obory plné daňků a muflonů se tyčí z dálky viditelné, rozsáhlé hradní opevnění hradu. Z jeho věže je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, městečko Kopřivnici, Příbor a přes Fryčovice až k Ostravě.

Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě

v Rožnově pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě je moravský skanzen nacházející se v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. Nejstarší částí muzea je Dřevěné městečko, které bylo pro veřejnost otevřeno v roce 1925. Valašská dědina je nejrozsáhlejší část skanzenu, ve které je soustředěno více než 70 staveb. Hospodářská stavení, salaše, stáje, kovárna a větrný mlýn představují typické osídlení Valašska. Mlýnská dolina je nejmladší částí muzea a shromažďuje funkční technické stavby (valcha, mlýn, pila, hamr, lisovna oleje). Po celý rok v muzeu probíhají akce inspirované folklorem, lidovými zvyky a tradičními řemesly…

Regionální muzeum v Kopřivnici

Regionální muzeum v Kopřivnici

V Kopřivnici, městě, které proslavil Emil Zátopek, ale také automobily značky Tatra, najdete stálou expozici Emila a Dany Zátopkových a 3 muzea – Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Technické muzeum Tatra, kde můžete navštívit nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka Tatra. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity…

ZOO Ostrava

ZOO Ostrava

ZOO Ostrava je jedna z nejvíce navštěvovaných zahrad na území České republiky a je chloubou Moravskoslezského kraje. Zoologická zahrada Ostrava vám splní vaše vize a je vhodná pro rodiny s dětmi. Udělejte si krásný výlet do Ostravy a nevynechejte ani návštěvu ZOO.

Park tmavé oblohy - Beskydy

Park tmavé oblohy - Beskydy

DARK SKY Beskydy - Park tmavé oblohy je jediným místem v ČR, kde se můžete každý večer za příznivé předpovědi počasí podívat do vzdálených hlubin vesmíru astronomickými dalekohledy umístěnými daleko od rušivých světel měst, pod překrásnou tmavou oblohou plnou hvězd. Najdete zde také největší a zároveň jediný velký dalekohled v Česku, který je na takto tmavém místě přístupný veřejnosti pro večerní pozorování. Za bezměsíčných večerů je toto místo tím nejtmavším místem v Beskydech. Díky nadmořské výšce téměř 900 metrů, tmavé obloze a velkým astronomickým dalekohledům jde o jedinečné místo, které jinde v ČR nenajdete. Více informací a rezervace: www.darkskybeskydy.cz

UNIPAR

UNIPAR

Výroba, prodejna a galerie svíček Unipar

Prodejna a výroba je umístěna na klidném místě v Rožnově pod Radhoštěm. Můžete zde zakoupit exkluzivní sérii svíček, které jsou úzce vázané s tradicí českého skla a křišťálu, tyto výrobky jsou převážně dodávané do Dubaje. Vybírat můžete i z aktuálních trendových kolekcí a odnést si tak vzpomínku na příjemně strávené chvíle v Rožnově pod Radhoštěm. Dále máte možnost nahlédnout do galerie limitovaných edicí svíček vyráběných pro světoznámé zákazníky. Můžete zde vidět speciální série svíček, které se dodávají do luxusních hotelů v Dubaji, v Evropě, Americe i jinde na světě. Součást prodejny je i výroba, do které máte možnost nahlédnout včetně podrobného výkladu.

Upozornění
Zavřít